Badges for bloggers worldwide - to support fight against fur farming.


Foxes in fur farms are killed at the age of 6 months, these foxes in the photo are fortunately free and get to grow old in the forests making some more baby foxes of their own.

Badges for bloggers worldwide - to support fight against fur farming.


Foxes in the fur farms look quite different from the free foxes, ever wondered why?

Olen võitlust karuslooma farmidega jälginud juba pikki aastaid, uskumatu, et juba nii pikki. Seega otsustasin anda ka oma panuse, luues blogimaastiku jaoks positiivse templi “FAUX not FOX”. See slogan keerles mul peas juba aasta otsa. Kuigi farmides piinatakse ka tšintšiljasid, küülikuid, naaritsaid, siis rebane tundus ehk moeinimesele kõige lähem vaste, kõige arusaadavam ja muidugi kõige riimuvam väljendiga faux mis omakorda tähendab kõige paremas mõttes võltsi ehk antud juhul sünteetilist / feik karusnahka. Kutsun üles kõiki maailma blogijaid jagama sõnumit loomade nimel ning valima oma blogidele sobiv tempel nagu näiteks seesama minu blogi vasakul pool ilutsev logo. Väga lihtne ja kiire viis andmaks edasi midagi suurt ja olulist, kas pole. Ka teised sotsiaalmeedia kanalid on teretulnud sõnumist rääkima. Järgnevalt aga veidi pikem jutt, et faktid oleksid paigas ja kavatsused põhjendatud :)

Eestis asetseb 3 registreeritud rebasefarmi, 3 mingifarmi ning 26 tšintšiljafarmi. Reaalsuses võib farme olla veelgi rohkem, sest mõistagi pole paljud neist registreeritud.

Eestis elab ja sureb farmides ligi 200 000 karuslooma, kellest 160 000 karvapalli asuvad Keila külje all AS Balti Karusnahk asutuses, kusjuures antud asutus kuulub Soome kapitalile.

Karusnahk on kahjulik nii loodusele kui inimese tervisele. Soomes eraldub karusnahatööstuse süül iga-aastaselt keskkonda 430 tonni lämmastikku ja 45 tonni fosforit. „Poison Report 2011“ raames otsis spetsialiseerunud labor mürkainete jääke 35 karusnahast kraest, kasukatst, kapuutsist ja sallist seitsmest Euroopa riigist – kõik testitud karusnahad sisaldasid ohtlikke kemikaale.

Loomade tapmismeetodid ja elukeskkond on piinarikkad. Ma ei hakka liiga pikalt sellel peatuma, kuna see on ka minu enda jaoks raske teema. Aga ütleme lühidalt, et rebased veedavad oma 6-kuuse elu 1 ruutmeetrises puuris, nende silmad ja luud on väärarenenud, neid tapetakse gaasi ja elektrilöökidega.

Esimene küsimus mida minult sageli küsitakse, aga mis sa siis nahast kingi ka ei kanna või? Ütlen ausalt, enamus mu jalatseid on tõepoolest sünteetilised, aga palun ärme vaheta teemat. Rebane ega mink pole jalatsiloomad, pole farmiloomad ega koduloomad, nad on metsikud loomad kellest tehakse võtmehoidjaid, tuttmütse, veste ja kasukaid ning näiteks üheks kasukaks võib kuluda 40 elu, üheks ainsaks. Seega võiks sellel teemal skepsis ja kasuka paitamise mõnu kõrvale jätta, ning keskenduda konkreetsele asjaolule, et looma-, inimese või loodussõbralik karuslooma farm on võimatu kontseptsioon, ainus viis loomade päästmiseks on A. teatud toodetest loobumine ja B. farmide keelustamine.

Aitäh tähelepanu eest ja sorry ebatavalise postituse pärast, vahel harva võib ju oma meediat südameasjadeks kasutada.

Kui aga sinus on veel küsimusi ja mõtteid, siis võib alati külastada neid kahte saiti:
furfreealliance.com ja loomus.ee

For many years, I’ve been keeping an eye on the fight against fur farming. Can’t believe it’s been years, really. Hence, decided to now support the fight by creating a positive blog badge “FAUX not FOX”. This slogan has been floating around in my mind for about a year. Although fur farming means torture – also for chinchillas, rabbits, minks and so on – I opted to focus on fox as it’s likely to be most relatable for anyone in fashion. Besides, it rhymes best with faux, which means fake – in a good way – “fake fur”. I encourage bloggers from all around the world to share this message on behalf of animals! Choose a badge that best fits your blog; mine, for example, is this one on the left. Other social media platforms can naturally be included to spread the message. But now, moving on to a more in depth look at the topic to get the facts straight and intentions clear :)

Three fox farms, three mink farms and 26 chinchilla farms exist in Estonia at the moment. However, it is very likely that there are actually more farms since many of them aren’t officially registered.

Approximately 200,000 animals live and die on Estonian farms, out of which 160,000 furry creatures are kept at AS Balti Karusnahk farm, which is operating on Finnish capital.

Fur is dangerous, not only to the environment and nature, but also to our health. As a direct result of the fur industry, about 430 tons of nitrogen and 45 tons of phosphorus is dumped into the environment in Finland. Within the Poison Report 2011 framework, a specialised lab analysed 35 items – collars, coats, hoods and scarfs – from seven European countries, and every test came back positive for dangerous chemicals.

Killing methods and living conditions of the animals are torturous. I won’t even get into it too much because it’s a tough topic to talk about, but let’s just sum it up by this fact: foxes spend their 6-month life in a 1 sq.m. cage with their eyes and bones deformed, and they’re killed with gas or electrocution.

First question I often get asked is, “don’t you wear leather shoes?”, and I have to say that most of my footwear indeed is synthetic, but let’s not change the subject. Neither fox nor weasel are footwear animals, nor are they farm animals. They are wild animals being abused to make key rings, hats, vests and coats. Making 1 coat may mean taking a life of 40. One. Single. Coat. Thus leaving aside empty scepticism and selfish pleasure of how fur feels, it’s worthwhile to remember that the concept of an animal or environmentally friendly and humane fur farm is an impossible one. The only way to save the animals is to A) stop using fur, and B) banning fur farming.

Thank you for reading this post, and apologies for perhaps an unusual post… however, I feel using this platform for something close to my heart is well-justified.

Should you have any more questions and thoughts on the issue, feel free to visit these pages:
furfreealliance.com and estonian page loomus.ee

Badges for bloggers worldwide - to support fight against fur farming.

uustuus-forever
me by mom, a thousand years ago

Ma olen ise ka olnud suhteliselt genderfuck sellest ajast peale kui kunagi lapsena sain aru, et ei pea mängima etteseatud reeglite järgi ja võin muunduda kelleksiganes kes ma tunnen, et elus olen või olla tahan. Lasnamäel hüüdsid vanamutid tänaval mulle järele “Noh oled poiss või tüdruk väh, issand kui imelik poiss”, aga mulle pakkus see segadus ainult rõõmu, sakutasin Mighty Ducks nokaka poisipeale lähemale ja astusin edasi. Nüüd võib siis paralleeli tuua modellidega kes mulle tavaliselt silma jäävad – Twiggyst Pashani. Androgüünsuses peitub mu jaoks sarnane võlu nagu kunstis, see miski mille üle pead juurdlema, ei saa päris aru, ei saa näppu peale panna, see on ilu. Igastahes värkse moelemmik Pasha on teie ees ja muretsege ise, kas ta on 9 kas ta on 20 kas ta on poiss kas ta on tüdruk, kesiganes ta on, on ta üks maagiline olend!
I’ve been somewhat genderfuck myself since I discovered that you don’t really have to play by the rules and might as well be whoever you want to be (surprise). Old ladies on the streets of our russian district screamed at me “are you a boy or a girl?!” I laughed at them and proudly tightened my Mighty Ducks cap closer to that short boy haircut. Now the fact that most of my fashion model crushes from Twiggy to Pasha are androgynous kind of ladies might something to do with that. But also the fact that mystery is always beautiful and when you can’t figure something out or put a finger on it, you experience something similar to an art katarsis. Anyways, meet my fresh model crush Pasha and try to figure out, is she 9 or is she 20 is she boy or is she girl, in any option, always magical!

ig.com/pashaharu

Photography: Pasha Harulia instagram / Google images Pasha Harulia; no credits belong to me

C0W7cQ0WEAAUJKb

pasha-harulia2

pasha-harulia9

IMG_9770-1_800

pasha-harulia3

pasha-harulia10

pasha-harulia4

pasha-harulia8

pasha-harulia5

pasha-harulia6

pasha-harulia7

dd_pashaharulia11

500full

pasha-harulia1

4 Comments

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o4_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o2_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o1_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o7_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o6_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o8_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o5_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o3_500

Mulle väga meeldib aja olemasolul meisterdada ja veel meeldib korraldada evente ja üritusi, kasvõi oma firma jõulupidu, kuidagi nii, et kõigil oleks tegemist ja tegemise üle bondimist. Sattusin siis täna pinterestis sellistele tuusadele paberist maskidele mida vorpinud Lucille Michielli kes ka varem megatuusaloovanaisena siit uustuusast läbi käinud, aga nüüd siis DIY sektsioonikeses. Suhteliselt lihtne võtta nendest šnitti, visata lauale ette-lõigatud sulekesed, ringikesed, põhjakesed, kleeps-kleeps ja valmis. Kes jänes kes harakas.
When I have time I really like to spend that time on crafts, even when I throw parties for friends or colleagues, I like when people have something to do and bond over doing it. So I found these ultra cute maks by Lucille Michieli who’s been in newkewl before as a hyper talented creative person, and now in DIY section. It’s quite easy to replicate this idea, just pre-cut out some color paper feathers, dots, mask shapes and stick stick stick. Who wants to be a bunny and who wants to be a birdie. It’s a free land, or forest!

lucillemichieli.tumblr.com

2 Comments