Issand kui tuus! Mathilde Nivet on 1983 aastal sündinud, minu mõistes täitsa noor disainer kes on nüüdseks kujundanud vitriine ja muud toredat sellistele kaubamärkidele nagu Hermès, Mellerio, Le Bon Marché, Tsumori Chisato, Guerlain, Chanel, Fred, Louis Vuitton, Hermès, Marie Hélène de Taillac, Bulgari ja nimekiri jätkub jätkub jätkub. Esmavaatlusel on tema tugevuseks plastiliin ning paber, mis lapsikuses ja lihtsuses ongi ülituus. Stiilitaju on oluline, sütikus ja siis saabki lasteaia vahenditega kutüüri vorpida. Ideeainet teistelegi tekstiilikunstikele, stsenograafidele :)
Oh my how cool! Mathilde Nivet, born 1983, which in my book is totes young, is set and window designing for such brands as Hermès, Mellerio, Le Bon Marché, Tsumori Chisato, Guerlain, Chanel, Fred, Louis Vuitton, Hermès, Marie Hélène de Taillac, Bulgari – the list goes probably on and on and on. At the first look her main tools are play doh and paper, which in their simplicity as it is are awesome on their own! The most important is sense of style and commitment meaning you can go completely couture with kids tools of choice. Gives ideas to other textile and set designers I hope :)

89_bm09-941x519

104_mathildenivethermes1

84_tsumori4mathildenivet

mathildenivet.com

Made in Paris

4 Comments

ernest_zacharevic-3 ernest_zacharevic-2ernestabout

Täpselt aasta hiljem, mis on kindlasti parem kui mitte kunagi avastasin enda jaoks Ernest Zacharevici ja tema kaasmõtlejad kaastegutsejad kunstnikud. Erakordselt läks südamesse põleva maja tikandi projekt Norwegian Bubble mis kandus tikandilt majale ja mille valmimisprotsessi lähivaateid on kohe eriti põnev uurida. Seega panin kõik kokku mis interneti avarustest selle kohta leidus üheks postituseks.

Ernest “ZACH” Zacharevic on Leedu päritolu maailmakodanik kelle dünaamilised impulsi ajendil sündinud teosed kaunistavad ruume nii seest kui välispidiselt. Väga tuus tüüp.

Better one year later than never, meaning I discovered Ernest “ZACH” Zacharevic & co for myself. There is now a special place in my heart and in my blog for his project Norvegian Bubble, which is a cross stitch of a burning house translated onto the house. It’s amesome to see close-ups and details of it, so I collected all the pictures I could get.

Ernest is a world citizen coming from our neighbouring country Lithuania, producing dynamic and somewhat spontaneous compositions both inside and outside of the gallery space. Seems like the kewlest dude.

ernestzacharevic.com
fb.com/ernestzachas
ig.com/ernestzacharevic

ernest_zacharevic-9

ernest_zacharevic-5

ernest_zacharevic

ernest_zacharevic-4

ernest_zacharevic-6
ernest_zacharevic-7

NB: CAUTION. HIGH EXPECTANCY OF CUTE PUG CUTENESS OVERLOAD.

hfn_uustuus-83
DESIGN LETTERS LOVE

Lõputu kodu sisutamine kui hobi ei saagi otsa lõppeda, sest see on hobi ja nii vahetab meie kodu nägu iga natukese aja tagant. Ma polegi vist omajagu valgusaastaid blogisse pannud pildikesi uuendustest, pime talv oli ka ja osad protsessid on pooleli (KUHU PANNA KÕIK MU KOOMIKSID JA MADISE VINÜÜLID AH #geeklife), kuid elutoa nurgake on täitsa jumekas, suures osas tänu sellele, et väikses nunnus Eestis on nüüd väike nunnu poeke Home From North – kes toob siia kõike mis vaja, et kodu oleks vinksti vonksti, kui mitte koristatud, siis siiski fotogeeniline.

Täpsemalt on minu tähelepanu orbiidis Design Letters keraamika, supertuusa tüpograafiaga ja kõigi tähestiku tähtedega nõudega. Nii, et meile tuli ära M nagu Madis, K nagu Kostja ja H nagu hamburgeri sõber :D Kui ma ütlen keraamika, siis ma mõtlen keraamika, väga pro’d asjad Taanist, Arne Jacobsen’i disainiga. Kui midagi veel saaks soovida, siis et erinevate Design Letters asjakeste valik oleks ka Home From Northis veelgi laiem, vaasi tahaks täiega ja padjapüüri ka. Aga seniks, taldrekud, suhkrutoos ja tassikesed jõudsid meie manu ja kook ootab söömist. Tuus kodu on tuus.

Never ending home decoration is one of my main hobbies and as a proper hobby it never ends indeed. I haven’t posted anything about our new renovations on the blog yet, because frankly it’s never ready and it’s been so dark outside and I have million excuses. One bit is ready tho thanks to Home From North gracing Estonia with it’s magical nordic presence and bringing designer details into our homes, specifically my livingroom (BY THE WAY WHERE THE HELL TO PUT ALL OUR COMIC BOOKS AND VINYLS #geeklife).

To be precise the elements that caught my eye are Design Letters ceramics. Legendary high quality dishes with a touch of Danish master Arne Jacobsen came straight from Home From North to my home, and when I say quality I mean quality, from package to the print. So we got M for Madis, K for Kostja and H for hamburger terminator. If I could wish for more I’d wish that there would be even more different Design Letters appliances in Home from North, like pillow cases and vases ;) But until then we enjoy our plates and cups and sugar jar and gonna eat some cake! Kewl home is kewl.

www.HomeFromNorth.com

hfn_uustuus-67

hfn_uustuus-60

hfn_uustuus-28

hfn_uustuus-56

hfn_uustuus-64

hfn_uustuus-62

hfn_uustuus-52

hfn_uustuus-74

hfn_uustuus-32
Cups, plates, jar: Design Letters & Home From North; Remix Blanket: Ferm Living & Home From North; Kettle: vintage & Uuskasutuskeskus; Marble trivet: Halens; Cork trivet: Tiger Stores; White robe: Hemtex; Sofa: OOT-OOT

hfn_uustuus-107

2 Comments