07.07. 2016

Goodbye to Apple and hello to Galaxy from far far away!

samsung_galaxy_s7_pink_gold
Tehtud, otsustatud, fainalaisitud, läbimõeldud ja läbiproovitud! Iphone süvausklikust fanaatikust sirgus lõpuksometi androidisõber. Esimesed mõrad minu ja Iphone suhtesse hakkasid tekkima koos esimeste ekraanimõradega (hehe), aga tegelikult kui tajusin, et iga tarkvara uuendusega jääb telefon aeglasemaks, iga uue mudeli tulekuga kukkumiste suhtes üha hapramaks ja reaalsuses murdvat innovatsiooni nagu Jobsi aegadel polegi viimastel aastatel olnud. Põhimõtteliselt on nagu kivisse raiutud, et iphonede eluiga on ligi 2 aastat ja selle möödudes hakkavad üleöö juhtuma igasugu anomaaliad, mis mõistagi ei allu ühelegi garantiile. Ja päris ammu oleks Iphone võinud teha selle sammu, et telefon oleks veekindel ja esiklaas ei puruneks, esimesed esimese maailma mured siiski, aga liider nende lahendamisel on nüüd hoopis Samsung. Nii, et sorry not sorry, aga ma ei saa enam vanal rasval õunausku olla.

Androidiga harjumine võttis küll aega, sest kogu mu nutitelefoni karjäär on möödunud teisel op süsteemil. Seega 2 nädalat olen käinud taskus nii vana iphone kui uus roosa Galaxy S7 :D Kord näpin üht kord näpin teist. Poole liigutusega sai juhtmega kaks telefoni ühendades õuna sisu galaktikasse sisse kopeerida, isegi äpid ületõmmata. Android pakkus välja ka puuduolevate äppide alternatiivid. Minu trikk uue süsteemi ümberõppimiseks number 1 on olnud täiega sõltuvusttekitava mängu mängimine. Tõmbasin Seabeard nimelise rpg, sõidan laevakesega mööda saari, lahendan mõistatusi, püüan kala ja teen porgandikastet. Ma olen nii hea manipulaator, et suutsin selle trikiga ka ennast manipuleerida uuendustega kaasa tulema. Muide tundmatute op süsteemide tundma õppimine peaks ka päris hea Alzheimeri ennetus olema.

Põhilised erinevused. Nagu ma põgusalt puudutasin, siis üheks põhipositiivseks jooneks on, et aasta jooksul pakub galaxy care sellist asja, et kõik ekraani ja veekahjustused käivad garantii alla. Kuna telefon on VEEKINDEL (jah päriselt ka, kastsin ise vette ja värki, seekord tõsi küll mitte vetsupotti nagu mul kombeks) ja ekraan pole klaasist, siis loodetavasti ei lähe seda garantiiasja niiehknaa vaja. Front ja back kaamera kvaliteet on päris tuus. Üks asi mis vajab veel harjumist on ekraani väga kirkad toonid, kui paned vana telefoniga kõrvuti, siis pildid on pigem hüperrealistlikud. Esimese asjana aga seadsin oma uue roosa telefoni “riidesse” ja katsetasin läbi hunniku themesid (fondid, värvid, ikoonid on ju nüüd kõik isikustatavad) praegu on peal “paper” nimeline theme. Natuke nagu oleks lege illustreerija Eiko Ojala tehtud :) Täitsa soovitan, minu maitsetmööda parim theme mis hetkel saadaval.

Votnii see eluke seekord läks. Vaid paar aastat tagasi uskusin, et kasutan oma iphone’i veel 10 aastat,
aga kurinahk võttis eikusagilt külge ekraani virvenduse haiguse ja lükkas mind galaxy kaissu.
Põhimõtteliselt nagu kirgede torm – ainult telefonidega.

samsung_galaxy_s7_pink_gold
Samsung Galaxy S7 test-shots, processed with VSCO :)

helene_samsung_testpics-3

helene_samsung_testpics

helene_samsung_testpics-4

helene_samsung_testpics-2
Blouse: Light on Mars; Shorts & sunglasses: H&M; Coat: Fankadelik Vintage; Sneakers: Adidas Stellasport.
#inspiredbypinkgold #minusamsung

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 Comments

  • Teele says:

    Appi, appi, appi kui lahedad need juuksed ikka on. Vaatan ja imetlen, oleks endal ka julgust midagi sellist teha :)

    • Helene Vetik says:

      Aitäh aitäh Teele :) Aga kui julgust pole, siis pole ka hullu, sest seda ju pole selleks soenguks üldse vajagi, patsid punutakse lihtsalt oma juustesse ja hiljem punud lahti ja ongi tavalised juuksed tagasi ;) Õues keegi kividega ei loobi, mõni tädi hüüab lihtsalt Oh bože moi! Aga muidu ainus julgus mida vaja läheb on julgus komplimente vastu võtta ja palju kiitust saada :D