26.05. 2015

Anne et Valentin / Frames et Optics

l_OPIF_1419

l_MODERN-SONG_MS1406

l_GUERIN_A99

l_ARCADE_1408

l_BERLIOZ_H03l_MODERN-LOVE_M1418

l_D-CODE_1401

l_MODERN-ART_M1414

80’test inspireeritud prilliraamide austajana tegi minu päeva väga rõõmsaks antud leid, sattusin Anne et Valentin kodukale ühe Pinteresti klõpsu kaudu nagu ikka. Luurasin galeriides ringi, veits oli turn off selline vanakooli kobakas kodukas, aga fotode stiil ning muidugi oivalised koivalised raamid jätkasid tähelepanu köitmist. Nii kõvasti sai see tähelepanu vatti, et viitsisin läbi lugeda ka Anne et Valentini saamisloo, ja täieliku romantikuna armusin täielikult ära. Nimelt alustas paarike oma butiigiga aastal 1980, kui Valentin sai optiku paberid. Mõne aja pärast tundsid nad, et saadaval olevad raamid on igavavõitu ja Anne hakkas disainima. Ja nii nad siiamaani oma poekest peavad.

Kusjuures kuigi nende tööd on lustakad, värvikad ja originaalsed, siis kõige enam väärtustatakse ergonoomika ja tehniliste vajaduste kombineerimist ning avaldatakse austust kandjale.

Aga nagu ikka, Eestis saame sellest kaubamärgist vaid unistada, kuid kui väga väga huvi pakub saab edasimüüa riike uurida kodukalt.

As a huge fan of 80’s inspired eyewear it’s almost made my day, I stumbled upon Anne et Valentin homepage thru as usual – Pinterest click. I browsed in the galleries, to be honest at first I was a bit turned off by an oldschool homepage, but the quality of the frames and smart ways of how they where pictured kept me there. And then I read a story of Anne and Valentin, as a in and out romantic it totally got to me. Guys started their store in the 80’s when Valentin got optician papers and they have been together ever since, at some point the couple felt that the frames out there started to get too boring so Anne began to create her own designs.

And while their creations are original, colorful and lively, they are, above all, objects that combine ergonomics, technical requirements, and respect for those who wear them.

As usual you will not find Anne et Valentin in Estonia, but if you are really eager to check them out, search for the locations on their homepage.

www.anneetvalentin.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments