01.11. 2017

KODA Stay making of

Räägiks veidi tööst. Mu laual on olnud sellel aastal hulganisti unistuste projekte, sealt vist tuligi ka see Eesti Disainiauhindade Aasta disaineri tiitel, aga üks projektidest on grammi võrra erilisem kui teised, sest selleks on sisekujundus. Ma olen küll 2 korda oma sisekujunduste eest värvilise kodu preemia saanud, kord Uue-Maailma koduga kord Rotermanni koduga, kuid tehniliselt sisutanud endale ja tuttavatele. Seega meele lõi härdaks kui Ülar Mark andis teada, et just minusugune värvide hull võiks nullenergia liigutatava KODA Stay hotelli sisustust välja mõelda (KODA ise oma olemasoleva sisuga loodud KODASEMA tiimi arhitektide poolt).

Kahjuks ma kohe-kohe ei saa lõpptulemust näidata, sest osad elemendid pole veel paigas, aga tahaks juba eputada, et kasutan oma lemmik illustreerijate töid – Krõõt Kukkur, Eili Lepik, Prints by TM (mul on lemmikuid veelgi rohkem, aga alustuseks said võetud ette esimesed kolm). Üheks ruumi seovaks elemendiks on ka minu enda väike teos, milleks on mummuline magamisnurk.

Vot selline tööprotsess on siis käimas ja ei suuda ära oodata kunas see juba valmis saab, et saaks ise ka ühe öö kunsti-Koda-stays veeta.

Lets talk about work a little. This year I’ve had the best projects of my life on my plate, maybe that’s why I got the Designer of The Year title at the local Design Awards, maybe not :D But one of the projects have been a tiny bit more special than the others because it was interior design! I’ve one interior competitions 2 times before, for my home in Uus-Maailm and my home in Rotermanni, but usually, I just help out myself and my friends. So you can imagine how thrilled I was to get a call from Ülar Mark asking to create interiors for KODA sustainable travel home hotels KODA Stay (KODA itself is created and designed by KODASEMA architects).

Unfortunately I can’t show you the final result just yet, but some of the elements are fixed so I’m happy to present an idea of using amazing local illustrators artworks – Prints by TM, Krõõt Kukkur & Eili Lepik (hopefully even more names in the future). Also creating a sleeping-space art of my own with dots.

You can now check out the ongoing work process in pictures, hopefully everything will be ready soon and I can not wait to spend the night in the crazy-happy-Koda-Stay of mine.


Photos taken with Samsung Galaxy Note 8; KODA Stay by KODASEMA; Clock on the wall by Normann Copenhagen

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o4_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o2_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o1_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o7_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o6_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o8_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o5_500

tumblr_nklmrr4zvc1r0ns07o3_500

Mulle väga meeldib aja olemasolul meisterdada ja veel meeldib korraldada evente ja üritusi, kasvõi oma firma jõulupidu, kuidagi nii, et kõigil oleks tegemist ja tegemise üle bondimist. Sattusin siis täna pinterestis sellistele tuusadele paberist maskidele mida vorpinud Lucille Michielli kes ka varem megatuusaloovanaisena siit uustuusast läbi käinud, aga nüüd siis DIY sektsioonikeses. Suhteliselt lihtne võtta nendest šnitti, visata lauale ette-lõigatud sulekesed, ringikesed, põhjakesed, kleeps-kleeps ja valmis. Kes jänes kes harakas.
When I have time I really like to spend that time on crafts, even when I throw parties for friends or colleagues, I like when people have something to do and bond over doing it. So I found these ultra cute maks by Lucille Michieli who’s been in newkewl before as a hyper talented creative person, and now in DIY section. It’s quite easy to replicate this idea, just pre-cut out some color paper feathers, dots, mask shapes and stick stick stick. Who wants to be a bunny and who wants to be a birdie. It’s a free land, or forest!

lucillemichieli.tumblr.com

2 Comments

Issand kui tuus! Mathilde Nivet on 1983 aastal sündinud, minu mõistes täitsa noor disainer kes on nüüdseks kujundanud vitriine ja muud toredat sellistele kaubamärkidele nagu Hermès, Mellerio, Le Bon Marché, Tsumori Chisato, Guerlain, Chanel, Fred, Louis Vuitton, Hermès, Marie Hélène de Taillac, Bulgari ja nimekiri jätkub jätkub jätkub. Esmavaatlusel on tema tugevuseks plastiliin ning paber, mis lapsikuses ja lihtsuses ongi ülituus. Stiilitaju on oluline, sütikus ja siis saabki lasteaia vahenditega kutüüri vorpida. Ideeainet teistelegi tekstiilikunstikele, stsenograafidele :)
Oh my how cool! Mathilde Nivet, born 1983, which in my book is totes young, is set and window designing for such brands as Hermès, Mellerio, Le Bon Marché, Tsumori Chisato, Guerlain, Chanel, Fred, Louis Vuitton, Hermès, Marie Hélène de Taillac, Bulgari – the list goes probably on and on and on. At the first look her main tools are play doh and paper, which in their simplicity as it is are awesome on their own! The most important is sense of style and commitment meaning you can go completely couture with kids tools of choice. Gives ideas to other textile and set designers I hope :)

89_bm09-941x519

104_mathildenivethermes1

84_tsumori4mathildenivet

mathildenivet.com

Made in Paris

2 Comments